Indian Glory Awards & Fames 60 Under 60 Awards 2024 – Organized by Kiteskraft Productions LLP in Association with GCCR

Indian Glory Awards & Fames 60 Under 60 Awards 2024 – Organized by Kiteskraft Productions LLP in Association with GCCR

Indian Glory Awards now in their 4th edition and Fames 60 Under 60 in their 1st edition, held at the Lemon Tree Hotel Gurugram, On 24th February, 2024.  The award was organized by Kiteskraft Productions LLP in Association with GCCR (Global Chamber of Consumer Rights) to identify, encourage and recognize eminent personalities for their immense contribution to education/ business/ healthcare sectors that has caused a colossal change in the methods of learning. 

Kiteskraft Productions LLP Congratulates everyone and wishes them well in their future endeavours!!!!!!!!!!!!!

 

Fames 60 Under 60 Awards 2024 Winner List:-

 

•    Mrs. Nita Chandrashekhar Bhosale    Dynamic Teacher of the Year

 

•    Dr. S C Pandey        Best Teacher of the Year

 

•    Ms. Pearl Kaur        Innovative Teacher of the Year
 

•    Ms. Karishma Sethi         Best NGO of the Year ( Samidha Welfare Foundation )

•    Prof. Surabhi Verma        Young Professor of the Year
 

•    Primary Model School Saraibeeru, Kerakat Jaunpur Uttar Pradesh ( Mr. Laeeq Ahmad )       Best Service Provider in Education
 

•    MR. NALINI KR. MAJUMDER    Award for contribution to Education Community
 

•    Colonel’s Academy, Mhow      Best School in Extracurricular Activities
 

•    Prof. Dr. Suneeta Pandey        Best Economics Professor of the Year
 

•    Ms. Priyanka Kathait       Contribution to Women Empowerment through Education
 

•    Mr. Rabindra Nath Patra    Award for “Empowering Tribal Communities through Water Governance” in Odisha.
 

•    Dr. Navneet Kaur    Best Teacher of the Year
 

•    Khusheshwar Prasad “Avinash”    Best Educationist of the Year
 

•    Dr. B Ebenezar    Outstanding Leadership Award
 

•    Mr. Duryodhan Behra ( Sr. Officer Mining )    Best Service Provider
 

•    Mr. Samir Chandra Pradhan    Best Principal of the Year
 

•    Amb. Dr. Sanipina Jayalakshmi Rao    EDUCATION LIFETIME ACHIEVEMENT AWARD

•    Pooja Sharma ( Shri Ram Seva Sansthan, Jaipur)    Outstanding Contribution in Education and Learning
 

•    Mr. Ankur Kumar    Most Innovative Artist of the Year
 

•    Mr. Dineshwar Parsad Soni        Dynamic Advocate of the Year
 

•    Dr. Mishil Parikh    Award for Contribution to the Healthcare Sector
 

•    Mr. Arun Sharma    Best Mathematics Teacher of the Year
 

•    Dr. C Sujitha Deva Vishnu        Women Entrepreneur of the Year
 

•    Bachpann Rhymes ( Mrs. Akula Sapna )    Best Pre School of the Year Award
 

•    Ms. Baljeet Oberoi    Best Principal of the Year
 

•    Dr. Arvind Kumar Pushkar       Excellence in Clinical Leadership
 

•    Dr. Sangramsinh Mali      The Grand Revolution World Global Humanity, Peace & Environment Center Award
 

•    Sanford World School, National Park Colony Chhabra Baran Rajasthan ( Director – Mr. Mahendra Kumar Meena )    Best School Excellent Award 2024
 

•    The Adhyayan Pre School RAS, (Dist. – Beawar) Raj. ( Mr. Manish Kumar Sankhla )       Best Pre School of the Year
 

•    ATHEENAPANDIAN PRIVATE LIMITED      India’s No.1 Biomedical Industry for Training & Placements

•    Prof. (Dr.) Lalit Kumar Gupta (Director & Principal at Shyamlal Saraswati Mahavidylaya (PG))    Award for Contribution to Education Community
 

•    Aripirala Yogananda Sastry     Best Astrological Researcher Award
 

•    Claremont International School, Ashta ( Mr. Rajesh Chougule )    Best School of the Year Award
 

•    Nahla Centre for Child Development ( Wayanad, Kerala )     Award for Contribution in Healthcare
 

•    ITS College of Professional Studies Greater Noida    Most Preferred UG Institute for BBA and BCA in Delhi NCR
 

•    Mrs. Nidhi Seth Bhalla    Best Language Teacher of the Year
 

•    Mrs. Micaela Da Rocha Afonso Ventura    Outstanding Leadership Principal of the Year
 

•    Dr. Rajkumar Topandasani      Best Professor of the Year
 

•    RNB Global University, Bikaner     University of the Year
 

•    Dr. Marin Jose     Best Teacher of the Year
 

•    Mrs. Roopa Aravamudhan, Braintechlearningcentre     Best Service Provider in Education
 

•    Mrs. Dini Chandran C S      National Youth Icon Award in Biotechnology 2024
 

•    Dr. Aruna Ravindra Waghole    Best Professor of the Year

•    Dr. Nagaraj Basappa. Marennavar, Govt Pre University College Vadagavi, Belagavi    Excellence in Academics
 

•    DOON KIDS PRE PRIMARY SCHOOL BATHINDI JAMMU (Mr. NURE MOHAMAD)        BEST PRE PRIMARY SCHOOL IN JAMMU
 

•    Mrs. Toshali Gir     Customer Service Excellence Award
 

•    Dr. Sandip Gun       Special Principal Recognition Award
 

•    CMPS Hari Nagar    Best Pre School of the Year
 

•    Navroj Barkat Gangani    Best Teacher of the Year

 

wDHfa4RsN3UfgAAAABJRU5ErkJggg==

 

Indian Glory Awards 2024 Winner List :- 

 

   Dr. Sujit Paul ( Zota Healthcare – Davaindia )    Best Pharma Retailer

 

   Adv. Dr. Sudhindra Bhat    Best Advocate of the Year 2024

 

   Adv. Dr. Sudhindra Bhat ( SS LAW )    Pro Bono Publico Award

 

   Pradeep Kumar, Director- JD STUDY ABROAD KANPUR .UP       BEST CAREER COUNSELLOR 

 

   Mr. Varishab Kalra    Best Nutritionist of the Year

 

   Garuda Mart India Pvt. Ltd. ( Mr. Venkataramana Revuru )    Manufacturing in Consumer Products Award

 

   Mr. Anurag Pandey ( Purvanchal Educational Trust )    Youth leadership Award

 

   Fortune4 Technologies    Technology Solutions Provider of the Year

 

    Mr. Quadri Mohammad Minhajuddin     Lifetime Achievement Award

 

   Mr. Vivek Kumar Jha       Venture Capital Lawyer of the Year

 

   Dr. Nikhil Gambhir    Best International Motivational Speaker & Business Coach of the Year

 

   Aripirala Yogananda Sastry     Youngest Doctorate Achiever in Astrology and Vaasthu

 

   Dr. Ramesh Chandra       Best Medical Humanitarian Efforts

 

   Mr. Sagar Azad       Best Publisher of the Year Award

 

   Dr. Prakash Madhavdasji Heda    Outstanding Patient Care Award

 

   Mr. Vinayak Mehta         Dynamic Entrepreneur of the Year

 

   Mr. Alok Kumar      Award for Contribution to the Sports Sector

 

   Dr. Pt. Sanjeev Kumar Srivastava      Most Trusted International Nadi Astrologer Across the Globe

 

   Morning Star School ( Late Babul Banik )    Best Pre School of the Year Award

 

   Mr. SUNIL KISANRAO KADLAG ( Kadlag Investment )      National Quality Award

 

   Mr. Sudip Bajarang Wakale     National Quality Award

 

   Lakshmipat Singhania Academy      Best School of the Year Award

   Mrs. Srividhya      Woman Entrepreneur of the Year

 

   Dr. Narahari Vishnu Kadekar       Customer Service Excellence Award

 

   Ms. Laxmiswarupa Dhal    Tech Leadership Award

 

   Mr. Ramesh Thakre    Lifetime Achievement Award

 

   Dr. Sutapa Ray        Award for Contribution to the Education Community

 

   Ms. Suneeta Mukherjee    Distinguished Service Award

 

   VCARE InfoTech Solutions and Services Pvt Ltd ( NewGen IT )    Fastest Growing ( IT services ) Company in India 2022-24

 

   Mr. Jagdish Bhatt    Innovative Businessman of the Year 2023-24

 

   International Delhi Public School – Cherukupalli ( Dr. Pynam Sai Ganesh Reddy )     Outstanding Achievements in Sports

 

   Amb. Dr. Sanipina Jayalakshmi Rao      Best Educationist of the Year as Ambassador of World Human Rights Protection Commission and Facebook Super Editor

 

   Dr. Challa Kiranmai Lolaji ( Healthify Rural India )      Healthcare Startup of the Year

 

   Dr. L R U Umamaheswari    Award for Contribution to Student Development

 

   Pinnacle Engineering Classes ( Ruchi Nachlani )    Coaching Institute of the Year

 

   Mr. Zillar Rahaman    Award for Contribution to Education Community

 

   Dr. Arvind Tiwari    Community Empowerment Award

 

   Mr. Rohan Singh Tomar ( QRT Auto Private Limited )     Customer Satisfaction excellence Award

 

   Dr. Raviprakash Surendra Nath Singh       Best Mathematics Professor of the Year

 

   Mr. Neeraj Goel      National Digital Media & Research Award

 

   Mr. Gaurav Mishra ( Prospect Precise ITES LLP )    Customer Service Excellence Award

 

   Mr. Rishi Rasane ( Prospect Precise ITES LLP )    Best B2B Marketing Agency of the Year

 

   Mr. Vinod Tukaram Bhangale     Best Liabrarian of the Year

 

   Mahadasyam Tiruvengala Jyothi     Contribution to Women Empowerment through Education

 

   Mrs. Sathiyabama    Best Spiritual Educator

 

   Dr. Kamna Sarkar    Award for Best Contribution in the Society through Legal Awareness

 

   CliMed Research Solutions, India ( Dr. Ajit Singh )     Best Edtech of the Year

 

   Dr. Pradnya Gaikwad      Healthcare Leadership Award

 

   Lion. MJF. Dr. Anish Kumar. A      Humanitarian Service Changemaker of the Year  2024

 

   Mr. Vikar Mustafa Shonthu        Lifetime Achievement Award

 

   Priyanka Kathait    Contribution to Women Empowerment through Education

 

   Mr. Simranpreet Singh    Journalist of the Year ( Documentary & Research Excellence )

 

   Kradle to Krayonns Preschool ( Leena Jain )        Best Pre-School of the Year

 

   SUNIL NISHIKANT GODBOLE    The Andy Hyman Award for Social Services

 

   Mr. Abhijeet Vanraj Vanzara    Dynamic Advocate of the Year

 

   Alok Kumar Founder, Thore Network ( Thorecoin )    Blockchain & Artificial Intelligence

 

   Jobstars HR Solutions Private Limited      Best Global HR Company

 

   Mr. Gaurav Sagar Bhaskar ( Vivekananda World School )    Best School Promoting Extra Curricular Activity Award

 

   Dr. Ruby Taneja      Educational Reformer of the Year

 

   Nurmiya Kadumiya Pathan     Award for Contribution to Student Development

 

   Dr. NAFEESATHUL MIZRIYA. K A       Personal Development and Motivation Award

 

   Mr. CA Ramesh Manilal Nagar    Award for Contributing in Student Counseling

 

   Mr. Abdul Rashid    Outstanding Leadership Principal of the Year

 

   Shri Ganesh Sr. Sec. School, Sidhi    Best Residential School of the Year

 

   Tripat Girdhar ( Arete Design Studio )       Innovative Architecture Designer

 

   Mr. Duryodhan Behra ( Sr. Officer Mining )       Lifetime Achievement Award

 

   Mr. T Ashuhrii Romeo      Award for Innovative Startup Leaders of the Year & Innovative Startup of Agriculture Sector in Policy Making

 

   RTC ADTECH PVT. LTD. ( Mr. Ankit goyal )    Best Digital Marketing Startup of the Year

 

   Dr. Namita Narendra Puri       Best Clinical Excellence Award

 

   RTC ADTECH PVT. LTD. ( Mrs Anjla Devi )     Best Startup Digital Marketing Agency 

 

   RTC ADTECH PVT. LTD. ( Mr. Himanshu Raj )      Best Startup Digital Advertising Campaign

 

   Jayavantrao Nivritti Jadhav     Best Fort/Fort Trekker of the Year

 

   Dr. ALKESH SHANTILAL NAINAV ( Ushakal Polyclinic )        Clinical Excellence Award

 

   Ms. Susmita Mondal       “+Ve Fashion Trendsetter of the Year 2024”

 

   Diametric Design Studio    Best Emerging Architectural Practice with Innovative Concept Design

 

   Prof. (Dr.) Dinesh Babu Gautam       Innovative Principal of the Year

 

   StoreBeyond Marketing Solutions Pvt Ltd    Best Service Provider in Branding & Marketing of the Year

 

   Mr. PRANAB JYOTI SAIKIA, CEO-MOUPIA HANDICRAFT PRODUCER COMPANY LTD.       Best CEO of the Year

 

   Mr. Deepak Sharma, TRUSTEE  UDAYAN CARE -NGO    Best Social Worker of the Year

 

   Dr. Arvind Kumar Pushkar       Award for Contribution in Healthcare Sector

 

   Global Institute of Technology & Management, Gurugram    Best Engineering College in Haryana

 

   Abhay Pratap Singh Bhadauria         Young Director of the Year

 

   Sikkim Global Technical University    Best Emerging University in Category of Multidisciplinary Private Universities in North – East INDIA

 

   Mr. SANDEEP JOSHI, Founder and DIRECTOR of Interia Studio    Best Conception Interior Designs

 

   Mr. Manjeet Singh    Best Rotarary ( Social Work ) of the Year

 

   Dr. Uday Shankar    Most Advance Dental Service Provider ( Rural,Urban Area )

 

   Astro Pankaj Sharma       Lifetime Achievement In Astrology

 

   DR. RAHUL SHUKLA        Best Assistant Professor in Academic Advising

 

   Prime Dental Clinic powered by ITS Group Greater Noida    Excellence in Dental Implantology 

 

   ClinMasters powered by a unit of ITS Group Greater Noida    Clinical Excellence in Continuing Education in Dentistry

 

   Mr. Prabhakar Baranwal    Leadership and Innovation Award

 

   Birla school, Pilani    Best Managed School

 

   Dr. C. A Deva Vishnu       Women Entrepreneur of the Year

 

   Saima Saleem ( CEO of Rediscover )          Inspirational Counsellor of the Year

 

   Spring Buds Educational Institute , OMPORA District Budgam J K       Best School Award

 

   Mekanix Transmissions India LLP         Product Quality and Reliability Award

 

   Dr. Sandip Gun       Outstanding Leadership Principal of the Year

 

   Mr. Chandu Kumar Agarwal    Award for Contribution to Education Community

 

   Dr. Padmasini Srinivasan    Award for Excellence in Research

 

   Dr. Jyothi M N ( East West College of Management )    Best Service Provider in Education

 

   Ishav Mehta Lamba        Best Health and Wellness Blog

 

   Mr. Ashish Kumar ( Being Social- Ek Nayi Shuruaat )    Humanitarian Award

 

   Mrs. Darshana Harshad Gelada ( Centre for STEM and Space Science )    Best Edtech of the Year

 

   Dr. Dhruv M Bhaliya ( Maruti Hospital & Ayucare Center )    Medical Excellence Award

 

   Dr. M S Medhini     Best HR and Admin of the Year

 

   V. Lalrinmawia       Dynamic Headmaster of the Year

 

   DOON KIDS PRE PRIMARY SCHOOL    Best Service Provider in Education

 

   Dr. K  Vijay Venkatesh     Award for Best Professors and HOD

 

   Dr. V  Vidyashree Nandini        Award for Best Professors and HOD

 

   Mrs. Megha Vaid ( Concord Biotech Limited )    Corporate Social Responsibility ( CSR ) Award

 

   Trisha Kapoor    Women Entrepreneur of the Year

 

   Dr. Sonia Pandey ( Prof. ) Dean -Faculty of Pharmaceutical Sciences, Rama University, U.P       Most Emerging Higher Education Institute of the Year

 

   RNB Global University, Bikaner        Best University of the Year

 

   Mr. N K Rajkumar    Outstanding Achievement Award

 

   Mrs. Madhusmita Mohanty    Best Author of the Year

 

   Celebrity Dentistry    Best Dental and Oral Health Services

 

   Dr. Jai Prakash Sharma    Social Justice Warrior Award

 

   Prof. Manobjyoti Bordoloi       Lifetime Achievement Award

 

   Ms. Shehnaz Yakubbhai Kothariya    Best Teacher of the Year

 

   Dr. Vithoba Tukaram Tale ( JSPMS Rajarshi Shahu College of Engineering )    Award for Contribution to the Education Community

 

   Jalpan Pankaj Lala    Business Intelligence Award

 

   Mrs. Dini Chandran C S    Award for Excellence in Contribution to Education Community

 

   Balmukund Diamond Steel     The Next Gen TMT Steel Award

 

   Mr. Abhishek Kumar       Creative User Experience Evolution Award

 

   Amee Foundation ( Anand P. Soni )    Educational Excellence Award

 

   Dr. O. S. Ramanujam       Best international Technical Trainer of the Year 2024

 

   Mr. Nagaraj Sulegaon     Service to Humanity Award

 

   RATAN GROUP        Best Warehousing Project

 

   Mr. Abhinandan Tripathy    Emerging Artist of the Year

 

   Dr. D. V. Raja Sekhara Murthy    Award for Contribution to Student Development

 

   Unicorn Logistics ( Mr. Hameem Ahammed MJ )       Logistics And Freight Forwarding Partner

 

   Mr. Anuj Shrivastava       Best Audio Series Creator

 

   Ms. Debjani Ghosh    Community Service and Philanthropy Award

 

   Mrs. Rinku Jain ( Aspirations Institute )    Award for Contribution to Student Development

 

   Speed Infra Developers LLP     Best Residential Project

 

   Dr. Palakeeti Madhusudhan ( Business Administration & business Ambassador )     Business Intelligence Award

 

   Mr. Karra Pruthvi     Research Award in Creative Work and Media Production

 

   Dr. Sonal DM Pulmonary Medicine Practising in IVY hospital Mohali     Medical Excellence in Specialised Field

 

   Dr. Venugopal Reddy Iragamreddy    Best Doctor of the Year

 

   Dr. Charanjeet Verma     Award for Contribution to Students Development in Hindi Typing (Unicode font) & Hindi Stenography

 

   Mr. Sudarshan Sabat       Best Mind Trainer in the World

 

   Dr. Lily Aye Terangpi        Award for Contribution to Students Development

 

   Defence Career Academy, Chhatrapati Sambhaji Nagar, Maharashtra    Best Residential Sainiki School

 

   GIMT GROUP OF EDUCATION    Lifetime Achievement Award

 

   Atul Goyal     Entrepreneur of the Year 2023-2024

 

   Dr. Anil Trimbakrao Gaikwad    Innovative Professor of the Year

 

   Rohit More    Youngest Industrialist Of the Year

 

   Veerbhadrappa Vastrala (Spring Fields High School)    Best School Implying ARTS in Education Award

 

   Dr. Uppuluri Varuna Naga Venkata Arjuna    Young Scientist of the Year

 

   Er.  Umakanta Pani    Public Sector Leadership in Road Safety

 

   CA.  Ajitkumar Chandulal Shah    Award for Contribution to Students Development

 

   Dr. Sandeep Kataria    Social Justice Warrior Award

 

   Dr. Yesha Jani    Best Researcher in the field of Oral Medicine and Radiology

 

   Krupa Jani     Best Researcher in the field of Virology

 

   Ms. Pratima Vishwakarma      Innovative Teacher of the Year

 

   Prof. (Dr.) Pijush Dutta    Best Innovation Award Exceptional for Education Strategy

 

   Mr. Abhijeet Kumar Shrivastaw       Entrepreneur and Social Service

 

   Dr. Ruchika Arora    Best Coffee Cup Reader

 

   Adv. Deepak Dravid    Best Matrimonial Advocate of the Year

 

   Yashwant Dattatray Ghaisas    Best Researcher of the Year

 

   Mr. Taher Kapadia    Best Business Agility Award

 

   Rakesh Varma    Lifetime Achievement Award

 

   Sangita Varma    Outstanding Language Teacher

 

   Dr. R Chethan, Pranam Dental and Medical Speciality Clinic, Bengaluru, Karnataka      Best Dental and Oral Health Services

 

   UAL – Bengal, Prop : UAL Industry Limited    Outstanding Industry Award

 

   Darshan Jain, Owner of Veer Plast    Dynamic Manufacturing Company of the Year

 

   GRAND SPEED NETWORK PVT LTD ( MR. DARSHAN PANJWANI )    Best Business to Business Courier Solution Awards

 

   D Y Patil, Dnyanpushpa Vidya Niketan, Navi Mumbai    Best School for Academic Excellence

 

   Mr. Riyaz Ahmad Malik    Outstanding Leadership in Philanthropy

 

   HULM Training and Development Pvt. Ltd.    Best Mental Health and Relationships Counselling Center in Bangalore

 

   Mr. Pulkit Kumar    Innovation in Education Awards

 

   MR. MD. ABUBAKAR ABDI (DIRECTOR – DON BOSCO SCHOOL, DARBHANGA)     BEST YOUNG DIRECTOR OF THE YEAR

 

   Jyotisacharya Dr. Suvendu Kumar Das, Bhubaneswar, Odisha    Excellence in Astrological Predictions

 

   Joys Institute of Management Studies Pvt. Ltd ( Mr. Sojo T J )    Institute with Best Placement

 

   Dr. SARNATH BHIVAJI SAUNDADKAR    Best Director of the Year

 

   Pramila Kanna        Best Principal Award for the Year 2023- 2024

 

   Sunrise Interiors, Bangalore    Best Interior Designer of the Year

 

The event was graced by  Hon’ble Justice ANANGA KUMAR PATNAIK ( Former Judge Supreme Court of India ), Hon’ble Justice Dr. K. G. BALAKRISHNAN ( Former Chief Justice Supreme Court of India ), Mr. MADAN LAL – Veteran Cricketer ( Played in the 1983 Cricket World Cup Winning India Squad ), Guests of Honor for the event wereMr. Hemant Sud ( Creative Director : Abraxas Lifestyle LLP Chairman : Indian Institute of Interior Designers (IIID-DRC) ),  Ms. Anu Chadha ( Signatory of UN Women’s Regional Office & NITI Aayog, India International Women’s Entrepreneurial Challenge (IWEC) USA, Awardee Certified Coach by TPC  Leadership UK ), Mrs. Manashi Roy, ( First Lady & Former Deputy Director General of Confederation of Indian Industry ), Mrs. Sushila Sukumaran ( President – Quota International, New Delhi ), Prof. SUBAH RAJAN Senior Fellow ( The IMAGINDIA, New Delhi ), Shri. GEORJEE KOCHUPURAKAL ( Founder Chairman & Council Director – GCCR ),Dr. SANGRAMSINH MALI ( World Peace Ambassador Official India , French & USA) ,  Dr. SUJIT PAUL ( Group CEO – Zota Healthcare (Davaindia) ), Maj Gen Sanjay Soi ( Retd. )  ( President Advisory Board Exstemplar, Advisor – Forum for Global Studies, Advisor International Institute of Influencers ), Mr. NEERAJ GOEL ( Founder Director, R Digital Media & Research ) The speakers discussed their views about  “Leadership Mastery: Building a Foundation for Effective Leadership.” 

Kiteskraft Productions LLP felicitated 170+ distinguished awardees all over India for their innovative and visionary approaches that have created a significant impact in the business/ healthcare/ education sectors. The conference is a celebration of professional excellence in the field of business and acknowledges the phenomenal efforts that have enhanced individuals learning outcomes.  The conference focused on the importance of AI in business/ healthcare/education on global leadership, e-commerce and retail trade policy. Kiteskraft Productions LLP proudly announces all the award winners of the Indian Glory Awards & Fames 60 Under 60 Awards 2024

About Kiteskraft Productions LLP

Kiteskraft Production LLP is known for organizing National and International Conferences and Award ceremonies for various sectors such as Healthcare, NGO’s, Manufacturing, Business, Entertainment, Education and many more. The company was established back in Year 2019 march, by Mr. Rahul Nair & Mr. Geo bobby.

Kiteskraft Productions LLP recognizes the contribution of diligent individuals for their endowment. Kiteskraft Productions LLP recognizes Educators who have actively contributed in the impartation of Education by blending expertise with outcome-based learning. Kiteskraft Productions LLP is certified by ISO, MSME and got recognition by Scholar’s Book of Word Record. Company Website – www.kiteskraft.com

 

Kiteskraft Productions LLP Congratulates everyone and wishes them well in their future endeavours!!!!!!!!!!!!!

Follow below mentioned link to log on to the website of Indian Glory Awards & Fames 60 Under 60 Awards 2024 

 

https: https://indiangloryawards.com

 

https://magazine.kiteskraft.in/ 

Back To Top